Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Technohrátky na automobilce

Technohrátky na automobilce

17.10.2019

I v letošním roce se naše škola účastní Technohrátek pořádaných Pardubickým krajem. Cílem této akce je zvýšit zájem žáků o technické obory.

Ve středu 2. října navštívili zájemci ze sedmé, osmé a deváté třídy Střední školu automobilní v Ústí nad Orlicí. Organizátoři Technohrátek pro žáky připravili zajímavé aktivity, které je měly seznámit s prostředím školy, náplní některých oborů a s vyučujícími školy.

Zástupci škol byli hodnoceni v soutěži na závodní dráze s modely aut, dopravních testech, sestavení respirátoru, výměně všech kol na vozidle na čas, výrobě štítku, třídění odpadu. Zajímavou formou jim byly představeny obory mechanik opravář motorových vozidel, autotronik, autoelektrikář, obor průmyslová ekologie, karosář a autolakýrník. Žáci si také vyzkoušeli jízdu na trenažéru a nástřik přes šablony.

Po praktické části následovala vědomostní soutěž pro všech deset škol, ve které využívali vědomosti získané během dopoledne. I když žáci naší školy nedosáhli na první místa, naši školu úspěšně reprezentovali. Akce se všem líbila.

Foto ZDE