Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Programování, technika?

Programování, technika?

7.1.2019

Robotika, umělá inteligence, elektrické neuronové sítě a programování se dostaly v loňském roce do hledáčku médií. Je proč. Na to, co nás nenápadně provází v chytrých telefonech jsme si přivykli, divíme se opatrně autům, která jezdí bez řidiče, ale umělá inteligence již moderuje v Čínské televizi, ale také vyrábí Deep fake news. Masívní nasazení se očekává už po 5 letech. Stále se na to nijak nepřipravujeme. Přitom díky této nenápadné revoluci vyplouvá na povrch, že přijde o své budoucí povolání nejméně desetina lidí. Viz článek Bez technického vzdělání bude práce máloTady si můžete zkusit, jestli umělá inteligence pozná, co malujete.

Naše škola se snaží aspoň malou měrou vyjít požadavkům doby za pár let, a podporuje systematické myšlení, sestavování posloupností kroků a rozhodovacích procedur v předmětu Informatika, kdy děti programují, vlastně si „hrají", když prohánějí postavu králíčka. Podívejte se na několik snímků. Pokud Vás zajímá víc.

Programování 01.jpgProgramování_03.JPGProgramování_05.JPG