Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Pradědové by se divili

Pradědové by se divili

18.4.2018

Obvykle se v těchto souvislostech chlubíme pokrokem vědy apod. Ale jsou i oblasti, na které pyšní být nemůžeme. Pojmy pracovat a práce vyvolávají nechuť. Rukodělná práce a navíc tzv. "pozemky" tedy práce pěstitelské se z dnešní školy téměř vytratily. Je to znát i na schopnostech generací nastupujících do zaměstnání.
Naše škola v rámci svého školního vzdělávacího plánu podporuje polytechnické činnosti a snaží se i ovlivňovat postoje dětí k práci obecně.
Některé děti nejsou uvyklé běžným pracovním činnostem, pracovat - hrát si na zahradě, podílet se na chodu domácnosti a prostě „pomáhat při práci". Pak nás zaráží štítivé nebo vyhýbavé reakce. Např. při přesazování se ozvalo vyjadřování typu fuj, to je hnusný.

Opravdu by se naši pradědové z vesnic divili...
Naštěstí v první třídě to bylo zřejmě jen počáteční překvapení z nezvyklé práce. Jak si naši žáci nakonec užívali se podívejte na snímky TADY..