Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Exkurze do společnosti SCHAEFFLER

Exkurze do společnosti SCHAEFFLER

6.5.2019

Přemýšlení o možné budoucí kariéře a výběr střední školy, kde stráví příští tři až čtyři roky studia. Toto těžké rozhodnutí čeká žáky všech končících ročníků základních škol. My v ZŠ Lubná-Sebranice se snažíme žáky na tuto životní etapu připravit a věnujeme se kariérovému poradenství v mnoha předmětech.

Dne 6.5.2019 čekal žáky 8. třídy workshop ve firmě Schaeffler Production CZ, s.r.o. ve Svitavách. Jedna ze dvou českých poboček německé rodinné firmy zaměstnává kolem 500 zaměstnanců a patří mezi perspektivní a významné zaměstnavatele v regionu. Svitavský závod se specializuje na výrobu termoregulačního ventilu do automobilů, který snižuje množství negativních emisí a spotřebu paliva. Na žáky čekalo přivítání v prostorách Schaeffler akademie a drobný dárek. Lektoři firmy z personálního oddělení a z oddělení kvality si pro žáky připravili kromě firemní prezentace i různé aktivity.

Žáci si v týmech mohli vyzkoušet SWOT analýzu v praxi a na základě pozitiv a negativ se rozhodnout, zda by pro ně práce v této společnosti byla tím správným krokem. Velkým plusem byl pro všechny bohatý benefitní systém pro motivaci zaměstnanců a možnost zdokonalování se v cizích jazycích. Druhým úkolem byla stavba autíčka ze stavebnice LEGO. Dva týmy stavěly s pomocí návodu a dva týmy jen podle předlohy. Asi není potřebovat zmiňovat, jaký tým postavil autíčko rychleji … školený a dobře vedený zaměstnanec vždycky pracuje efektivněji. Další výzvou byla výroba hřídelí, kdy si žáci vyzkoušeli týmovou spolupráci, zahráli si na dělníky a kontrolory - zákazníky a seznámili se s managerským systémem 5S … se srovnaným a uspořádaným pracovním místem jde všechno lépe. Nakonec jsme měli možnost projít si výrobní prostory, samozřejmě až po poučení o bezpečnosti a vyfasování bezpečnostních návleků na boty. Areál firmy byl otevřen v roce 2017 a pyšní se nejnovějšími technologiemi.

„Škoda, že jsme si nemohli prohlédnout i kanceláře.“ „Mají to tady opravdu čisté.“ „Bylo by fajn podívat se do více firem v okolí.“ „Tak tohle bych dělat nechtěl, to se raději budu víc učit.“ … takové komentáře zaznívaly nejčastěji a můžeme jen poděkovat firmě Schaeffler za vstřícnost a možnost se do této společnosti podívat. A hlavně popřát žákům, ať mají šťastnou ruku při volbě střední školy a hlavně budoucího povolání.

Foto ZDE