Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Den čar a kouzel na sebranické škole

Den čar a kouzel na sebranické škole

31.5.2019

V pátek 31. května se naše škola proměnila na školu čar a kouzel v Bradavicích. Učitelský sbor a všichni žáci se oblékli do hábitů a převleků stejně tak, jako by se tu natáčela známá série o kouzelnickém učni Harry Potterovi.

Kouzelný klobouk je rozdělil do kolejí, byl jim přidělen i jejich ředitel a nic nebránilo tomu, aby všichni mohli začít skládat závěrečné zkoušky NKÚ (náležitá kouzelnická úroveň). Pouze jejich úspěšné absolvování je opravňuje k postupu do dalšího ročníku. Okolí školy se tak změnilo na celé dopoledne v laboratoře a třídy, kde žáci postupně míchali lektvary, přesazovali ukřičené mandragory, pečovali o kouzelné tvory a fyzičku si prověřili při oblíbeném Famfrpálu.

Všichni bojovali čestně, kouzelná hůlka se naštěstí nikomu nezlomila a tak mohl ředitel bradavické školy Albus Brumbál prohlásit, že závěrečné zkoušky zvládli všichni výborně a mohou postoupit do dalších ročníků. Vítězná kolej Mrzimor, s nejvíce dosaženými body, pak získala jako prémii jízdu bradavickým expresem.

Nejenom děti, ale i celý pedagogický sbor bude na tento slunečný a velmi vydařený kouzelný den dlouho vzpomínat.

Foto ZDE

Další foto ZDE