Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > CLIL - cesta k moderní škole evropského rozměru

CLIL - cesta k moderní škole evropského rozměru

25.4.2019

Content and Language Integrated Learning (CLIL) je přístupem ve vzdělávání, v rámci kterého je vyučován obsah nejazykového předmětu a současně jsou rozvíjeny kompetence v cizím, případně druhém jazyce. Je tedy typický pro svou dualitu cílů, čímž se odlišuje od běžných hodin vyučovaných v mateřském jazyce žáků, ale také od hodin cizích jazyků jako takových.

Zajímavého projektu s tímto typem výuky se v tomto školním roce na naší škole zúčastnili učitelé Mgr. Jindřich Novotný a Mgr. Martina Jakoubková, kteří některé své vyučovací hodiny naukových předmětů doplňovali o dvacetiminutové epizody v anglickém jazyce. Vyučování bylo pro žáky zajímavější a v některých z nich se možná zrodil pocit, že se ve svých jazykových dovednostech zase o trochu zlepšili.

clil (1).jpg