Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Andělsko - čertovské mecheche

Andělsko - čertovské mecheche

5.12.2017

Na Mikuláše chodí čerti a jsou to převlečení lidé, to každý ví. Ve škole je možné je také zahlédnout. Převlečená devátá třída rok co rok přijde pochválit i vyplísnit žáky prvního stupně, ale hlavně je pobavit... Jenomže v letošním roce to bylo celé úplně jinak.
Všichni, i ti prvňáci se převlékli. Také zábava byla jiná, páťáci vytvořili z ostatních tříd skupiny a čerti i andělé deváté třídy pod řízením Mikuláše a nejvyšší pekelnice z družiny Petry Vetešníkové připravili a vedli různé legrační i pohybové soutěže. A také vyhlášení nejšikovnějších. Na konci celé té férie dostali žáčci první třídy Mikulášský certifikát o tom, že mohou již psát perem. A pak už čerti a čertice z deváté na podiu do rytmu hudby rozpohybovali svá těla a všichni tančili. Pobaveni a spokojeni neradi opouštěli postavy svůj mikulášský den.

A bylo mnoho lidí, mnoho SNÍMKŮ, třeba se tam také najdete. Další fotografie naleznete ZDE.